Skip to content

Řezné oleje - VALONA MS HC

Řezné hydrokrakované oleje s vyššími technickými parametry a zlepšenými parametry vůči životnímu prostředí ve srovnání s minerálními oleji:

  • základové oleje GROUP II a III – oleje obsahující ≤ 0,03 % síry (čisté oleje),
  • zvýšená antioxidační a protipěnivostní odolnost vůči minerálním olejům,
  • oleje bez aroma, světleší transparentní barva,
  • vyšší odlučivost vzduchu a nižší odparnost,
  • výrazně nižší obsah látek nepříznivých vůči životnímu prostředí (max. obsah karcinogenního benzopyrenu 0,01–0,03 ppm oproti 0,1 ppm u minerálních olejů),
  • lepší filtrovatelnost.

VALONA ST 9122 HC

Řezný olej bez obsahu chloru, vyvinutý pro velmi náročné obrábění železných kovů. Zvlášť vhodný pro obrábění uhlíkových ocelí, slitin vysoce uhlíkových ocelí a nerezových ocelí. Výborná ochrana proti opotřebení a odolnost proti extrémním tlakům zabraňují tvorbě nánosů a prodlužují dobu životnosti zařízení.

ISO -L-MHF

VALONA MS 7023 HC

Řezný olej bez obsahu chloru pro velmi náročné obrábění železných i neželezných kovů. Široké možnosti použití při obrábění tvrdých a velmi tvrdých ocelí (ložiskové), speciálních, nerezových a žáruvzdorných ocelí (NIMONIC a VASPALLOY) a slitin titanu (letecký průmysl, zdravotnictví). Použitelný také pro nízkolegované ocele a slitiny mědi. Obrábění: soustružení, řezání závitů, frézování, řezání vnitřních závitů, řezání, hluboké vrtání. Vysoká účinnost při řadě použití, a to včetně biomedicíny a vesmírného programu. Nízké provozní náklady (třísky, čistění, filtrace).

ISO -L-MHB

VALONA MS 5020 HC

Řezný olej bez obsahu chloru pro velmi náročné obrábění železných i neželezných kovů. Vhodný pro přesné soustružení a ostatní obráběcí operace slitin mědi, přesné soustružení ocelí (středně tvrdých až tvrdých), použitelný i pro hliník a nerezovou ocel. Obrábění: soustružení, řezání závitů, frézování, řezání vnitřních závitů, řezání, leštění. Výborné chladicí účinky.

ISO -L-MHE

VALONA MS 5009 HC

Řezný olej bez obsahu chloru pro velmi náročné obrábění železných i neželezných kovů. Široké možnosti použití při řezání (závity v hliníkových a měděných slitinách, nízko a středně uhlíkových ocelích). Obrábění: soustružení, řezání závitů, frézování, řezání vnitřních závitů. Výborné chladicí účinky.

ISO -L-MHE

VALONA GR 3003, 3005, 3008

Nízkoviskózní oleje bez obsahu chloru pro  honování a broušení železných materiálů, litiny a neželezných kovů.

Olej speciálně vhodný pro superfinishing ložiskových kroužků a lze ho použít s abrazivními honovacími kameny (diamant, karbidy křemíku...), brusnými látkami a brusnými kotouči. Nízké aroma zvyšující komfort obsluhy strojů. Nízká odparnost snižující spotřebu oleje.