Silk Way Rally

Silk Way Rally 2016 - 14. etapa

Silk Way Rally

Triumf pro PEUGEOT 2008 DKR na trati Moskva-Peking

Cyril DESPRES/David CASTERA a vůz č. 104 PEUGEOT 2008 DKR vyhráli Silk Way Rally 2016! Jejich vítězství přichází po úspěchu posádky Stéphane PETERHANSEL /Jean-Paul COTTRETT v lednovém Dakaru a zářiové Velké čínské rallye (China Grand Rally), a podává tak další doklad o výkonnosti a spolehlivosti vozu PEUGEOT 2008 DKR. Je rovněž odměnou za usilovnou práci celé divize Peugeot Sport za uplynulé dva roky. Týmová solidarita a týmový duch charakterizovaly jak tým, tak i jednotlivé posádky, což se opět prokázalo na 10 000 km dlouhé cestě mezi Moskvou a Pekingem.

Od startu až do cíle PEUGEOT 2008 DKR předváděl kombinaci výkonnosti a bezvadné spolehlivosti. Žádný ze tří vozů neměl při náročném 10 000 km dlouhém maratonu žádné zásadní technické problémy.

Když se Cyril DESPRES a David CASTERA dnes ráno stavěli na start 14. etapy Silk Way Rally, odhadovali, že to bude jeden z nejdelších dní, jaký dosud zažili ve své soutěžní kariéře na čtyřech kolech. Nabídka dne zahrnovala 261 km dlouhý měřený úsek, který museli absolvovat, aniž by se dopustili jakékoliv chyby, ale v dobrém tempu bez velkého zatěžování své techniky. Navzdory hrozbě před závěrem a menší technické výstraze, kterou Jean Paul COTRET (Spolujezdec ve voze č. 100) brzy vyřešil, absolvovali den se šestým nejrychlejším časem, čímž završili vítězstvím svůj čtvrtý start na čtyřech kolech.

Silk Way Rally

Sébastien LOEB/Daniel ELENA zakončili Silk Way Rally ziskem už desátého času mezi nejlepšími třemi ve dvou týdnech. Jejich důslednost a schopnost se učit v průběhu soutěže devítinásobným mistrům světa v rallye umožnila demonstrovat, že jejich kariéra v dálkových terénních soutěžích směřuje ke stále větší konkurenceschopnosti, navzdory navigační chybě tři dny před koncem, která je odsunula na sedmé místo v celkovém pořadí.

Poté, co jejich úsilí o vítězství skončilo, když se během 5. etapy převrátili, Stéphane PETERHANSEL/Jean Paul COTTRET poskytovali užitečnou asistenci ze zálohy a bezvadnou solidaritu až do konce. Při několika příležitostech pomohli vozům č. 102 a č. 104. Nečinilo jim žádný problém zvládat tuto roli a zjevně je tyto dva týdny bavily a umožnily jim zcela nový pohled na sport.

Typ terénu: 70% cesty: 60% písek / 20% prašné; 30% terén: 25% duny a písek / 5% podrost.

Podmínky: 50 km v úvodu dunami.

Počasí: slunečno, průměrná teplota 32,2 °C; nejvyšší teplota 38,4 °C.

průměrná rychlost: 61,8  km/h.

Bruno FAMIN (ředitel Team Peugeot Total/manažer týmu Peugeot)

„Tento tým vyjádřil ve všech ohledech týmového ducha. Nejvíce patrné v této soutěži to bylo na tom, jak si tři posádky na trati pomáhaly navzájem a když se všichni v týmu podíleli na opravě Stéphanova a Jean-Paulova vozu. Jsme samozřejmě nesmírně potěšeni vítězstvím v této mimořádně náročné soutěži, která nám umožnila prokázat kvalitu vozu PEUGEOT 2008 DKR. Registrovali jen velmi málo problémů, můžeme tedy konstatovat, že PEUGEOT 2008 DKR vyzrál v prověřený nástroj. Naším cílem bylo získat více zkušeností s vozem a posádkami, dosáhnout Pekingu se všemi třemi vozy a zvítězit. Úspěšně jsme si mohli odškrtnout všechny tři tyto položky.“

Cyril DESPRES (Etapa: 6./Celkově: 1.)

„Zvítězit je úžasný, fantastický pocit a stále mi to ještě úplně nedochází. Je to poprvé, co jsme s Davidem vyhráli soutěž. Tolik jsme se toho od startu v Moskvě naučili! V téměř polovině zkoušek jsme byli nejrychlejší, získali jsme sebejistotu a bylo to zábavné. Peugeot Sport odvedl super práci a rád bych jim všem za to poděkoval. Auto bylo vynikající. Teď už skutečně rád soutěžím na čtyřech kolech.“

Stéphane PETERHANSEL (Etapa: 9./Celkově: 15.)

„PEUGEOT 2008 DKR je opravdu úžasné auto. Běžel jako hodinky a byl konkurenceschopný každý den soutěže. Velký dík za to všem v týmu Peugeot Sport. Byla to pro nás velmi zajímavá soutěž. Terén byl mimořádně rozmanitý a podmínky velmi náročné, včetně vražedného horka. Byli jsme nesmírně zklamaní, že jsme nemohli bojovat o vítězství, ale jsme nadšeni za Cyrila a Davida. Cyril před dvěma roky skončil se soutěžemi na motocyklu a tady už vyhrál na čtyřech kolech. Skvělá práce!“

Sébastien LOEB (Etapa: 2./Celkově: 7.)

„Zklidnili jsme se a od Dakaru jsme hodně pracovali. Nyní, po Silk Way Rally, se cítíme ještě pozitivněji. Najeli jsme velký počet soutěžních kilometrů, což znamená, že jsme absolvovali hodně času v autě řízením, čelením problémům a společnou prací. Spolu s Danielem se naše reflexy, způsob vzájemné komunikace, vyrovnávání se s tlakem, péče o vůz i hledání optimální rychlosti neskutečně zlepšily. Soutěž jako je tato, je prací pro dva, zatímco ve WRC se jen David musel starat o to, kam jedeme. Zde jsme hledali správný směr společně, diskutovali o stopách kol před námi a navzájem si pomáhali. Naslouchali jsme jeden druhému, a to je samozřejmě skvělé pro naší vzájemnou důvěru. Víme, jaké je to jet rychle. Také si myslím, že jsme se vyrovnali s chybami, které jsme udělali v dunách, i našimi navigačními chybami, takže se jich znovu už nedopustíme. V nejbližší době mě čeká kanadské kolo mistrovství světa v rallycrossu a pak trocha volna.“

Silk Way Rally

KLASIFIKACE

Provizorní klasifikace – 14. etapa (Wuhai-Hohhot)

1. Yazeed Al Rajhi (SAU)/Timo Gottschalk (DEU), Mini, 3 h 44 min 01 s
2. Sébastien Loeb (FRA)/Daniel Elena (MC), PEUGEOT 2008 DKR, +2 min 42 s
3. Harry Hunt (GBR)/Andreas Schulz (DEU) , Mini, +3 min 21 s
4. Vladimir Vasiljev (RUS)/Konstantin Žilcov (RUS), Mini, +3 min 31 s
5. Cornelis Koolen (NDL)/Pascal Larroque (FRA), MD Rallye Sport, +4 min 15 s
6. Cyril Despres (FRA)/David Castera (FRA), PEUGEOT 2008 DKR, +5 min 36 s
9. Stéphane Peterhansel (FRA)/Jean-Paul Cottret (FRA), PEUGEOT 2008 DKR, 11 min 42 s

Provizorní celkové pořadí po 14. etapě

1. Cyril Despres (FRA)/David Castera (FRA), PEUGEOT 2008 DKR, 36 h 15 min 18 s
2. Yazeed Al Rajhi (SAU)/Timo Gottschalk (DEU), Mini, +25 min 51 s
3. Vladimir Vasiljev (RUS)/Konstantin Žilcov (RUS), Mini, +49 min 46 s
4. Harry Hunt (GBR)/Andreas Schulz (DEU) , Mini, +1 h 54 min 47 s
5. Aidyn Rachimbajev (KAZ)/Anton Nikolaev (RUS), Mini, +2 h 12 min 45 s
7. Sébastien Loeb (FRA)/Daniel Elena (MC), PEUGEOT 2008 DKR, +4 h 02 min 01 s
15. Stéphane Peterhansel (FRA)/Jean-Paul Cottret (FRA), PEUGEOT 2008 DKR, +9 h 27 min 03 s

Příště: Oslavy na stupních vítězů v Pekingu

V neděli karavana Silk Way Rally zamíří 507 km dlouhou cestou do Pekingu na stadion Ptačí klec, kde Team Peugeot Total oslaví vítězství Cyrila Desprese a Davida Castery při ceremoniálu vyhlašování vítězů, který bude živě přenášet CCTV.

Team Peugeot Total a Silk Way Rally v číslech

  • 9 vítězství ve zkouškách (zkoušky 1, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 12 a 13)
  • 1 umístění na 1. a 2. místě (10) a 1 na 1., 2. a 3. místě (9)
  • 9 zkoušek se dvěma vozy mezi nejlepšími třemi (1, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10 a 13)
  • 5 vítězství ve zkouškách pro posádku Cyril DESPRES/David CASTERA (3, 5, 7, 9 a 12)
  • 4 vítězství ve zkouškách pro posádku Stéphane PETERHANSEL/Jean Paul COTTRET (1, 4, 10 a 13)
  • 10 umístění na stupních vítězů ve zkouškách pro posádku Sébastien LOEB/Daniel ELENA (4x 2. a 1x 1.)

?? ?? ??
X

Tyto stránky používají soubory cookie.

Pokračováním prohlížení těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookies, které nám umožňují poskytnout vám optimální službu a individualizovaný obsah.

Více informací.